Tutaj znajdziesz kolegów, przyjaciół i znajomych do swojej paki

Tutaj znajdziesz kolegów, przyjaciół i znajomych do swojej paki


#1 2021-10-27 06:38:51

admin

Administrator

Punktów :   

Europosłowie opozycji powinni wstrzymać się od głosu

.
Jeżeli polityka przeciwników PiS będzie nadal tak wyglądać, prezes niczego nie będzie musiał fałszować.


https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AAPZ02S.img?h=546&w=874&m=6&q=60&o=f&l=f&x=490&y=219

© PAP/ Albert Zawada Maciej Strzembosz: Europosłowie opozycji powinni wstrzymać się od głosu w sprawie rezolucji PE o karaniu Polski

Czesław Bielecki, żydowski książę, tłumaczył kiedyś Adamowi Michnikowi, czym się różnią. „Ja – mówił Bielecki – jestem w Polsce Żydem, a za granicą Polakiem. Ty, Adamie, jesteś w Polsce Polakiem, a za granicą Żydem”. Piszę o tym dlatego, że niestety w głosowaniu nad rezolucją wzywającą do ukarania Polski europosłowie z opozycji okazali się za bardzo uczuciowymi Europejczykami, a za mało wyrachowanymi Polakami.

Nie mam pretensji o wystąpienia – mieli prawo reprezentować pogląd swoich wyborców i prostować kłamstwa swoich oponentów politycznych, a było co prostować, ale nie powinni głosować za rezolucją wzywającą do ukarania Polski. Wystarczyło się wstrzymać.

Lepsi Europejczycy

Imienna lista z tego głosowania będzie z pewnością używana w trakcie wyborów.

Proste doświadczenie mentalne: jakieś ciało międzynarodowe głosuje, by potępić i ukarać kolejno USA, Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Rosję, Chiny. Ilu delegatów z tych krajów głosuje przeciw interesowi swojego państwa? Obawiam się, a nawet jestem pewien, iż żaden. I proszę mi oszczędzić argumentów typu: niektóre państwa z tej listy to dyktatury, albo: widać jesteśmy lepszymi Europejczykami od innych.

To głosowanie, chcecie, czy nie chcecie, dowodzi czegoś innego – przekonania, że własnymi siłami nie pokonacie PiS! Że potrzebujecie pomocy z zewnątrz, by pozbyć się Jarosława Kaczyńskiego.

Mogę się pobić z kolegami w szkole, ale nie będę na nich donosić do dyrekcji. Mogę zerwać z kimś stosunki towarzyskie, ale nie będę publikował w gazecie uzasadnienia, dlaczego tak się stało.

Odpowiecie mi, że trzeba skończyć z rządami Kaczyńskiego jak najszybciej i we wszelki możliwy, acz pokojowy sposób. Owszem trzeba, ale nie za wszelką cenę i nie w każdy sposób. Właściwie można z nimi skończyć tylko w jeden sposób – wygrywając wybory.

Lekcję Realpolitik dała właśnie Angela Merkel. Wybroniła rząd Kaczyńskiego w interesie swoich wyborców – obywateli Niemiec, którzy najmocniej w Europie odczuliby kryzys w Polsce. Niby nie powinno już jej to obchodzić, bo odchodzi z polityki. Ale jest Angelą Merkel, mężem stanu.

Doprowadzenie do drożyzny i kryzysu poprzez wstrzymanie pieniędzy europejskich jest takim samym oszustwem wyborczym, jak zawłaszczenie telewizji publicznej czy potajemne finansowanie partii przez osoby osadzone przez nią na lukratywnych stanowiskach. A smrodek jest jeszcze gorszy, bo zagraniczny.

Mówicie, że następne wybory będą sfałszowane. Może będą, może nie. Na razie jest to kolejna kasandryczna przepowiednia, których dziesiątki wygłosiliście i większość się nie sprawdziła.

Ja raczej myślę, że jeżeli polityka opozycji będzie tak wyglądać, Kaczyński niczego nie będzie musiał fałszować.

Może czegoś nie rozumiem, zazwyczaj rozumiem z polskiej polityki tylko troszkę. Ale jeśli ja nie rozumiem, to jest spora szansa, że nierozumiejących jest znacznie więcej.

Czego chce umiarkowany środek

Donald Tusk zgłosił w mediach poprawkę do konstytucji, by o wyjściu z Unii mogło zdecydować dwie trzecie parlamentu, a nie zwykła większość. Popieram. Ale jakoś nie przeczytałem nigdzie wniosku na druku sejmowym. Czyli zgłosił tylko wirtualnie.

Na wiecach krzyczał, że nie pozwoli na polexit, ale partia, którą kontroluje w zasadzie tak samo, jak Kaczyński PiS, głosowała za odebraniem Polsce pieniędzy. To być może pomogłoby wygrać najbliższe wybory, ale z pewnością zwiększyłoby pulę eurosceptyków i sprawiłoby, że polexit stałby się prawdopodobniejszy w przyszłości.

Politycy Lewicy martwią się o prawa kobiet, ale czy są szeroko znane projekty ustaw, które tymi prawami zajmują się w kontekście szerszym niż tylko prawo do aborcji?

Wszyscy powtarzają jak mantrę, że opozycja musi odzyskać umiarkowany środek. Ale umiarkowany środek nie chce, by problemy polityczne w Polsce rozwiązywała zagranica.

Nie jestem ani umiarkowany, ani środek. Ale też nie chcę. Nie tędy droga.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po … d=msedgntp

.
http://www.naszaprasa.fora.pl/dla-kazde … a,101.html

Offline

 

#2 2021-10-27 06:43:14

admin

Administrator

Punktów :   

Re: Europosłowie opozycji powinni wstrzymać się od głosu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwsp-3g.pun.pl www.asg.pun.pl www.flyforfame.pun.pl www.avatar-her-elemente.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl